Novinky
 
Rychlý kontakt
Tel.: 732 139 075
E-mail: asto@asto.cz

Blog

Čištění čalounění

23.4.2015

Čalounění se objevuje snad v každé domácnosti. Ať už se jedná o válendy, taburetky, židle či sedací soupravy, vždy tento nábytek potřebuje péči, aby si zachoval co nejdéle krásný vzhled. Jak tedy postupovat, aby čalounění vypadalo stále krásně? A jak se o něj postarat při čištění?

Komody z masivu

12.3.2015

Komody jsou součástí interiérů již po staletí. Dříve ukrývaly především povlečení, ručníky či ubrusy a v horních šuplících se ukládaly příbory. V současné době jsou požadavky na tento kus nábytku odlišné. Jedno je však stále stejné – komody z masivu najdou své místo v každém interiéru a díky kvalitnímu provedení mohou svým majitelům sloužit mnoho let. 

Ošetření nábytku

17.2.2015

Dřevo je přírodní materiál, který je jedinečný svoji strukturou a při dobrém zacházení se chlubí mnohaletou životností. Vzpomeňte si třeba na česká panovnická sídla vybavená staletým nábytkem či na vřetenovité schodiště na zámku v Lednici pocházející z roku 1851, které po více než sto padesáti letech neztratilo na kráse a je důkazem, že péče o dřevěný nábytek přináší cenné poklady pro další generace. Jak tedy postupovat při ošetření nábytku?

Vliv a využití barev v interiéru

9.1.2015

Barvy ovlivňují naši psychiku a náladu. Zelená nás uklidní, modrá působí chladivě a naopak tóny žluté hřejivě. Vliv a využití barev v interiéru je velice individuální. Co se líbí jednomu, nemusí padnout do oka druhému. ASTO přináší základní přehled, na co byste při vybírání barev v interiéru neměli zapomenout.

Feng Shui bydlení

22.12.2014

Feng Shui filosofie bydlení pochází ze staré Číny, kdy „feng“ je označení pro vítr - jako zdroj nebeské energie a „shui“ značí vodu – jako zdroj energie pro zemský život. Vítr a voda jsou živly, které lidem pomáhají, ale mohou jim i uškodit. Feng Shui označuje tedy harmonii těchto energií. Tato myšlenka rovnováhy se prolíná i do rozložení interiérů, zahrad i jednotlivých předmětů. Výsledkem je vytvoření takového prostředí, které navodí harmonii v mezilidských vztazích, zdraví i náladě.